2025 Nieuwjaarsreceptie 18 0704d

 

Op zaterdag 4 januari 2025 organiseerde het gemeentebestuur van Zuienkerke opnieuw een Nieuwjaarsreceptie voor de bevolking. En deze werd weer massaal bijgewoond. Afscheidnemend burgemeester Alain De Vlieghe schetste in zijn afscheidsspeech enkele memorabele punten uit zijn loopbaan. Waarna burgemeester Annelies Dewulf de fakkel overnam en haar nieuwe ploeg voorstelde.

   

 

Afscheidstoespraak Alain De Vlieghe Burgemeester Zuienkerke van 2 januari 2010 tot 5 december 2024

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 02 18322

 

Burgemeester, Schepenen, gemeenteraadsleden, leden van de raad voor maatschappelijk welzijn, beste vrienden en genodigden, beste Zuienkerkenaars .

 

Verleden jaar, ter gelegenheid van mijn laatste toespraak als burgemeester heb ik beloofd om dit iaar toch nog een korte schets te maken van mijn loopbaan in de Zuienkerkse politiek. Een tijdje geleden was ik als burgemeester en Annelies als schepen van onderwijs uitgenodigd in de gemeenteschool om naar aanleiding van de voorbije verkiezingen van 13 oktober 2024 een vragenreeks van de leerlingen van het 4de, 5de en 6de leerjaar te beantwoorden. Twee vragen zijn me zeker bijgebleven: verdien je voldoende als burgemeester en was het een kinderwens om burgemeester te worden? Mijn antwoord op de eerste vraag was: het mag attijd iets meer zijn gezien de grote verantwoordelijkheid. Op de tweede vraag was mijn antwoord: het was voor mij zeker geen kinderwens. Beste mensen, ik was eigenlijk niet van plan om in de potitiek te stappen. Ik had met mijn 5 kinderen de handen vol en ik was volop bezig met het uitbouwen van mijn beroepsloopbaan.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 03 91b62

 

Op aandringen van mijn vader die 36 jaar schepen is geweest en die graag een zoon had als opvolger in de Zuienkerkse politiek, heb ik mij als vervanger laten plaatsen van een lid in het OCMW. En dan nog liefst vervanger van iemand waarvan ik dacht die het zeker niet ging stoppen. Maar niets was minder waar. Mark Makelberge stopte vroegtijdig en op 20 september 1993 heb ik mijn eed afgetegd als werkend lid van de raad voor maatschappelijk welzijn en dat was eigenlijk de start van rnijn politieke loopbaan.

 

Met de verkiezingen van 9 oktober 1994 stond ik voor de eerste keer op de lijst van Gemeentebelangen, er waren dan 4 lijsten, de zetelverdeling was als volgt, 6 voor Gemeentebelangen 4 voor Veilig Vernieuwen, 1 voor Zuienkerke Plus en tenslotte geen zeteI voor de lijst Nep. Tot mijn grote verbazing had ik voldoende stemmen om schepen te worden. lk ben gedurende 15 jaar schepen geweest om op 2 januari 2010 Burgemeester te worden. Een zeer moeilijke bestissing: voor mij was het een keuze te maken tussen het verder werken in Diapal of Burgemeester worden. De twee tesamen waren voor mij niet te combineren. Na lang twijfelen heb ik tenslotte het laatste gekozen, achteraf bekeken was het een goede beslissing.

 

ln mijn 30 jaar politiek heb ik ongeveer 1500 schepencolleges meegemaakt en 300 gemeenteraden. lk heb met 3 secretarissen samen gewerkt nl. Freddy Decancq, Franky Goethals en onze huidige algemene directeur lnez Goderis. lk heb als burgemeester het geluk gehad om gedurende die 15 jaar slechts 3 jaar oppositie te hebben, de overige 12 jaar was er geen oppositie daar in 2012 Vlaams Belang geen enkele zetel kon bemachtigen en in 2018 waren er geen verkiezingen bij gebrek aan een andere lijst. Geluk kan je afdwingen. Geen tegenstand is voor een groot stuk te wijten aan een goed beleid. De meerderheid van de inwoners zijn tevreden en vonden het niet nodig dat er een ander bestuur kwam. Uit een tevredenheidsonderzoek is gebleken dat Zuienkerke de gemeente is waar de mensen het liefst wonen. ln mijn potitieke loopbaan heb ik heel veel dankbare en lieve mensen ontmoet, heb ik voor veel mensen iets kunnen betekenen maar het is een cliché: je kunt niet voor iedereen goed doen. lk heb ook heel veel prachtige momenten meegemaakt maar één van de mooiste was 15 jaar terug, namelijk het afscheidsfeest van Ereburgemeester Henri Cuypers en tevens mijn aanstelling als nieuwe Burgemeester.  Dit feest was de start van de nieuwjaarsreceptie waar de mensen vandaag nog massaal, op afkomen en van genieten.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 06 5a42c

 

Nog een mooie anekdote was het volgende. lk reed met mijn auto naar Nieuwmunster en ik kwam in het dorp binnen en ik zag op de eerste woning die ik tegenkwam een affiche "bedankt Alain", op de 2de, 3de, kortom op alle woningen was dit dezelfde slogan. lk dacht ik weet dat ik goed ben maar zo goed dat wist ik toch ook niet. lk ben dichter gaan kijken en zag dat er een klein logo op stond van de post. Het was dus niet voor mij bedoeld maar wel voor de facteur Alain die op pensioen ging. Mijn ontgoocheling was niet groot. lntegendeeI ik was fier op de manier waarop de mensen van Nieuwmunster hun Alain bedankten. Vandaag kan zoiets niet meer.

 

Tijdens mijn politieke carrière zijn er veel prachtige realisaties gedaan, te veel om op te noemen maar voor mij persoontijk was de top of de bill de verbouwing van het gemeentehuis in 2010. Als timmerman en bouwkundig tekenaar is bouwen en verbouwen mijn dada. De verhuis van alle burelen en personeel naar bureelcontainers op de parking was niet zo evident. De verbouwing is niet tegenstaande zeer slechte weersomstandigheden toch vlot verlopen. ln mei 2011 hebben we samen met de inwoners het vernieuwd gemeentehuis officieeI geopend, iedereen was tevreden. Vandaag krijgen we nog attijd positieve reacties over ons mooi gemeentehuis. lk heb in al die jaren verschillende bevoegdheden gehad, maar de bevoegdheid cuttuur lag mij het nauwst aan het hart. Met de cultuurraad hebben we heel veel prachtige evenementen gerealiseerd. Alle leden hebben als vrijwilligers op hun manier veel gewerkt maar ook veeI leute gehad. Naast het werken deden we ook ieder jaar een mooie uitstap. Super bedankt aan alle leden maar toch speciale dank aan onze voorzitter Ludwig die na meer dan 20 jaar voorzitter nog attijd nieuwe culturele ideeen heeft.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 07 c02a3

 

ln mijn laatste jaar als burgemeester heb ik samen met mijn bestuur een paar mooie zaken kunnen afwerken of starten. ln het kader rond de studie van het DNA van Zuienkerke en Houtave zijn we gestart met de opmaak van een erfgoedbeheersplan van Houtave . Met dit plan zullen de eigenaars van woningen die niet geklasseerd zijn als monument en gelegen in het beschermd dorpszicht ook de nodige subsidies krijgen bij verbouwingswerken. Na evaluatie zullen Meetkerke, Nieuwmunster en Zuienkerke aan bod komen.

 

Er is ook geïnvesteerd in bijkomend administratief personeel om de vele nieuwe taken die de overheid doorschuift naar de gemeenten aan te kunnen en om de vernieuwingen en de snelheid van de digitale wereld beter bij te benen. We zijn erin geslaagd om de restauratie van de kerkhofmuur van Nieuwmunster af te werken, er is 800000 euro geïnvesteerd in de verbetering van landbouwwegen, en het herschilderen van de kerk te Meetkerke is voltooid. Op de begraafplaats van Zuienkerke werd een troostboom geptaatst en de 'verledding' van de gemeenteschool werd in het najaar afgewerkt.

 

Het dossier voor het bouwen van maximum 25 sociale woningen in de Meetkerkestraat, een dossier dat al vele jaren in mijn nieuwjaarstoespraak aan bod kwam, daar komt nu eindelijk schot in. Volgens de laatste besprekingen en als alles goed verloopt kunnen deze woningen gerealiseerd zijn tegen 2028. Daarnaast blijven we maar kauwen op dossiers die door juridische problemen blijven aanslepen.

 

Beste mensen vooraleer ik het woord geef aan onze Burgemeester Annelies wil ik toch nog heel wat mensen bedanken. lk wil iedereen, maar dan ook iedereen bedanken waar ik gedurende gans mijn politieke carrière mee heb samengewerkt. Bijzondere dank aan onze schepen Jacques Demeyere die ook zijn mandaat stopt. Jacques was iemand met dossierkennis en inzet, we hebben attijd goed samengewerkt, hij was altijd uitgedost met col en plastron. Hij was ook de man die gezorgd heeft voor een grote politieke omwenteling in Zuienkerke, weliswaar in goede zin. Door het samenbrengen van de lijst Gemeentebelangen en partij Veilig Vernieuwen is de nieuwe lijst Burgemeester in oktober van 2000 naar de verkiezingen getrokken. Het was een groot succes. Ook chapeau voor Noël Delaere met de sportieve manier waarop hij zijn nipte verlies in de race naar de burgemeesterssjerp heeft opgevat. Het was een millimeterspurt. Een millimeter spurt kan je in de koers wekelijks tegenkomen maar in de politiek maar om de 6 jaar. Ook nog grote dank aan de mensen die al die jaren dit prachtig feest hebben verzorgd.

 

Als gepensioneerde kan ik nu eindelijk meer tijd vrijmaken voor mijn kinderen en kleinkinderen, maar je weet wat ze zeggen: de gepensioneerden hebben nog meer tijd te kort. Tenstotte wil ik mijn vrouw Ann van harte bedanken voor de steun en toewijding vooral tijdens de moeilijke momenten. Bedankt voor het nazien van miin talrijke toespraken, ook bedankt om te zorgen dat ik bij iedere gelegenheid de gepaste outfit aan had. Het is voor ons een aanpassing om iedere dag samen thuis te zijn, maar ik heb een duidelijke afspraak gemaakt: ik zal niet alle dagen thuis zijn. De eerste maand is al zonder kleerscheuren verlopen. Veel succes aan de nieuwe ploeg. lk geef in volle vertrouwen mijn sjerp door aan onze eerste vrouwelijke burgemeester van Zuienkerke Annelies.  lk ben ervan overtuigd dat zij samen met de nieuwe ploeg Zuienkerke in goede banen zal leiden. Bij deze wens ik iedereen een gezond en getukkig 2025. Leve Zuienkerke. Leve de Zuienkerkenaars.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 09 8d6f7

 

Hierna veroverde een kleinzoon van Alain het spreekgestoelte om in naam van alle kinderen en kleinkinderen een geschenk te overhandigen aan de afscheidnemende burgemeester. Toen was het tijd voor burgemeester Dewulf om het woord te nemen.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 01 26aa8

 

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 11 58e11

 

 2025 Nieuwjaarsreceptie 24 c889a

 

 

Nieuwjaarstoespraak burgemeester Annelies Dewulf

 

Beste genodigden. Het is een eer om u allemaal op mijn beurt voor de eerste maal toe te spreken. Eerst en vooraI wens ik u in naam van het ganse gemeentebestuur en alle medewerkers van onze gemeente een gelukkig, gezond en voorspoedig 2025 toe.

 

De realisaties die afgelopen jaar gebeurd zijn in onze gemeente hebben jullie daarnet al vernomen. Jaar 2024 was ook een jaar van verkiezingen. Dit zowel op Vlaams, federaaI, provinciaaI als gemeentelijk niveau. En ook Zuienkerke mocht na 12 jaar terug gemeenteraadsverkiezingen organiseren. Twee lijsten werden tijdig ingediend en op 13 oktober kon de kiezer gaan stemmen. Het was de eerste keer zonder stemplicht wat er voor zorgde dat in onze gemeente 68% van de ingeschreven kiezers is komen stemmen.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 13 a0165

 

ln 2025 starten we dus met een deels nieuw gemeente- en OCMW-bestuur. Het is een mooi evenwicht geworden tussen ervaren raadsleden en enthousiaste nieuwelingen. Graag wil ik u op deze gelegenheid de mensen van ons bestuur aan jullie voorstellen. Het gemeentebestuur van Zuienkerke bestaat uit 11 mensen, waarvan 3 schepenen inclusief de voorzitter van het bijzonder comité, 7 raadsleden en een burgemeester.

 

Het schepencollege bestaat uit: Schepen Noël Delaere bevoegd voor: Landbouw en milieu, klimaat en energie, duurzaamheid, Mobiliteit en verkeer, Toerisme, Werken en ondernemen, Lokale economie, Welzijn en Sociale zaken, Sociale economie en Armoedebestrijding, Gezondheid, ICT & digitalisering, Communicatie, en Voorzitter van het bijzonder comité sociale dienst, en Vertegenwoordiger kerkfabriek Houtave.

Schepen Geert Quintens bevoegd voor: Sport, Onderwijs, Jeugd, Gezin en kinderopvang , Personeel en organisatie, Cultuur, Bibliotheek, Feestelijkheden en evenementen, Vertegenwoordiger kerkfabriek Nieuwmunster.

En schepen Wim Cools bevoegd voor: Openbaar domein, Openbare gebouwen, Openbare werken, Technische dienst, Preventie, Financiën, Senioren, Dierenwelzijn, Energie en nutsvoorzieningen, Vertegenwoordiger kerkfabriek Zuienkerke

En tenslotte ook ikzelf als burgemeester bevoegd voor: Algemeen beleid, Burgerzaken, Politie en veiligheid, Brandweer, Begraafplaatsen, Ruimtelijke ordening, Wonen, Erfgoed, Vertegenwoordiger, kerkfabriek Meetkerke.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 16 e96fe

 

De raadsleden zijn: Johan Vervaeke, Benjamin Derudder, Christine Jonckheere, Sarah Slembrouck, Eddy Goethals, Chantal Van Wu[pen en Lindsey Demeulenaere. Met deze mensen is de gemeenteraad gevormd, met als voorzitter van de gemeenteraad Johan Vervaeke. Ook is er een nieuw bijzonder comité voor sociale dienst opgericht. De Leden hiervan zijn: Véronique Kerckhove, Nicole Vandenbossche, Yves Demaecker, Ludwig Vanderbeke, Dries Claeys, Lindsey Demeulenaere, en voorzitter Noël Delaere. Het is een vernieuwde ploeg met raadsleden uit verschillende leeftijdscategorieën, verschillende visies en veel diversiteit. Maar allemaaI hebben we eenzelfde doel: de sterke punten van onze gemeente behouden en uitbouwen, zodat Zuienkerke een aantrekkelijke en aangename plek blijft om te wonen voor de huidige en toekomstíge generaties.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 17 53028

 

En dit wordt meteen de uitdaging voor de komende jaren. Maar we kunnen dit natuurlijk niet alleen verwezenlijken. Enkel door input van jullie allen weten we wat er leeft bij de inwoners, waar de noden zijn en de bezorgdheden. We leven in een maatschappij waar er aandacht moet zijn voor ieders stem en daar willen we ons voor inzetten. We gaan graag in overleg met jullie allen en vinden participatie belangrijk. Zo komen we tot een gedragen beleid. Ik geloof in constructieve overlegmomenten. Bij de huis aan huis bezoeken in oktober hebben we veel feedback gekregen van onze inwoners. Met deze feedback gaan we de komende maanden vol enthousiasme aan de slag. Het doven van de lichten, de communicatie naar inwoners, het maaien van grasbermen, allemaaI onderwerpen die we zullen bespreken en verder een visie rond zullen vormen. We willen verder bouwen op de verwezenlijkingen van de voorbije jaren maar weliswaar met de nodige nieuwe inzichten. Er moet ruimte zijn voor innovatie maar waarbij we de eigenheid van de gemeente blijven koesteren.

 

De lopende projecten zullen we verder behartigen. Graag geef ik aan jullie de toestand van enkele grote lopende zaken: Vooreerst het masterplan van Nieuwmunster. Een plan dat aI enkele jaren veel, te veel voeten in de aarde heeft gehad. En waarbij we helaas nog steeds geen consensus hebben bereikt. We betreuren dat dergelijke dossiers zo lang blijven aanslepen. Het gemeentebestuur wacht nogmaals een uitspraak van de vrederechter af, we verwachten dit binnenkort. Daarna wordt het dringend tijd om knopen door te hakken! Maar we hebben gelukkig ook positieve ervaringen met het opmaken van masterplannen... Het DNA van het dorp masterplan Zuienkerke en Houtave is vertrokken vanuit de identiteit van de dorpskernen. Wat maakt die dorpen specifiek en hoe kijken bewoners naar hun dorp? Hieruit is er met de bewoners en verschillende actoren een kader gevormd voor projecten die bijdragen aan de eigenheid van de dorpen maar waarbij we ook transformaties niet uit de weg willen gaan.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 15 21488

 

Elk dorp van de toekomst is in eerste instantie een 'duurzaam dorp'. Het masterpan heeft voorstellen op vlak van een aantal globale uitdagingen en tendensen zoals de klimaat- en mobiIiteitstransitie. Maar het mag vooraI niet blijven bij een droombeeld, het plan moet ook landen en uitvoerbaar ziin. Daar zorgen we voor. Vorige week is de toewijzing aan de firma Archivolt gegeven voor de opmaak van een erfgoedbeheersplan voor het dorpsgezicht van Houtave. Het erfgoedbeheersplan waarborgt een systematische aanpak voor het beheer van erfgoed, maar het versterkt ook de kans op subsidies of ondersteuning door te voldoen aan wettelijke vereisten. En dit is ook voor onze inwoners, niet onbelangrijk! Daarnaast komt er dit jaar ook voortgang in restauratiedossiers van 3 kerken. Meer bepaald Buitenschilrestauratie voor de kerken van Houtave en Meetkerke, alsook de restauratie van de sacristie voor de kerk van Nieuwmunster. Deze werken worden voor 60% gesubsidieerd.

 

Verkeersveiligheid in de dorpskernen en dan vooral in ons hoofddorp blijft een uitdaging! De verkeersmaatregeI van 30 km/h in Zuienkerke kent al zijn effect. Er wordt opmerkelijk trager gereden maar er zijn nog steeds hardleerse bestuurders... Als we kijken naar onze buurgemeenten zijn we zeker niet de enige die dit snelheidsregime hanteren. Maar snelheid is nog maar 1 onderdeeI van verkeersveiligheid... De steeds groter wordende landbouwvoertuigen creëren druk op onze wegen. Deze voertuigen zijn eigenlijk niet in verhouding met de maatvoering van het dorp. We willen een ruimtelijke visie uitwerken om die verkeersleefbaarheid te optimaliseren. Een heuse uitdaging!

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 14 7fb65

 

Het zou fijn zijn als we dorpsommetjes kunnen realiseren. Deze ommetjes zouden ervoor kunnen zorgen dat voetgangers en fietsers niet of minder in conflict komen met het gemotoriseerd (groot) verkeer. Ook zie ik een meerwaarde in het opnieuw openstellen van kerkwegels. We hebben een prachtig en uniek polderdorp en op deze manier kunnen we de schoonheid van ons dorp nog meer zichtbaar maken voor de toeristen maar ook voor onze eigen inwoners. We moeten die schoonheid niet altijd ver zoeken. We hebben als plattelandsgemeente troeven die we zeker verder kunnen ontwikkelen.

 

ln 2025 komt er een hoppinpunt thv het kerkplein in Zuienkerke dorp dat aangelegd zal worden door AWV. Een hoppinpunt is een knooppunt dat verschillende vervoersmodi samenbrengt. Het concept wordt ge-introduceerd als onderdeel van het nieuwe mobiliteitsbeleid in Vlaanderen, gericht op gedeelde en duurzame mobiliteit. Hoppinpunten zijn ontworpen om reizen makkelijker en efÍiciënter te maken door een combinatie van openbaar vervoer, deelmobiliteit (zoals deelauto's en deelfietsen), en parkeergelegenheden aan te bieden. Ook komen op deze plaats oplaadpunten voor elektrische wagens. Hoogdringend tijd om de oplaadpunten verder uit te breiden in onze gemeente. Door deze aanleg zullen wij het parkeerplein opnieuw moeten inrichten. Het studiebureau Plantec is aan het onderzoeken op welke manier we een evenwicht kunnen brengen tussen voldoende parkeerruimte enerzijds, en anderzijds toch een groene omqeving creëren. De beeldkwaliteit van het dorp mogen we hierbij niet uit het oog verliezen. Vergroening en ontharding zijn thema's die actueel zijn en waar ook wlj als plattelandsgemeente aandacht voor moeten hebben.

2025 Nieuwjaarsreceptie 22 c0181Verenigingen: Chiro, KLJ en Ferm 

 

Project Meetkerkestraat... er werd een RUP opgemaakt om het sociaaI bindend objectief te behalen. De sociale woningmaatschappij Zetus zal in het voorjaar een bestek opmaken om een ontwerper aan te stellen. ln het RUP is er onder andere voorzien dat er minimum 18 en max 25 woningen dienen gebouwd te worden. De nieuwe woonontwikkeling zal zich vooral inzetten op compacte wooneenheden voor één of tweepersoonshuishoudens. Op deze manier zal een aanvulling geboden worden voor de reeds bestaande sociale woonwijk 'het Lindenhof'. De ingebruikname van deze woningen is voorzien voor '27-'28.

 

Als plattelandsgemeente dragen wij de landbouw hoog in ons vaandel. We erkennen het belang van de landbouw, respecteren de landbouwers en willen hen verder goed ondersteunen. Daarvoor gaan we ook de landbouw- en milieuraad nieuw leven inblazen zodat ook de stem van jullie bepalend is voor verdere beslissingen.

 

Digitalisering... een niet te stoppen trein waarbij we iedereen mee aan boord willen krijgen. Drie jaar terug zijn we mee ingestapt in het project e-inclusie en digibanken, dit samen met de steden Blankenberge, Damme en Knokke. Met financiële ondersteuning van de overheid kunnen we terugblikken op een zeer zinvoI traject, een project dat niet louter goede voornemens had maar waarbij de centen ook de inwoners hebben bereikt. Er worden opleidingen aangeboden over diverse thema's en ook het digipunt in het gemeentehuis wordt verder ondersteund. Hierbij wiI ik dan ook de digihelpers bedanken voor hun vrijwillige inzet! Mensen die vragen hebben over hun laptop, gsm, tablet,... jullie zijn welkom in het digipunt. Aarzel zeker niet om langs te komen op dinsdagvoormiddag in het gemeentehuis.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 21 a5cf1Verenigingen: KLJ, Mehoni en Bloedgevers

 

De jeugd... een bevoegdheid die ik 15 jaar van dichtbij heb opgevolgd. De jeugddienst zorgt ervoor dat er in de schoolvakanties een leuk en gevarieerd programma wordt voorzien op de gemeentelijke speelpleinwerking de Ploeters, sport en creakampen voorzien worden in de Paas en grote vakantie, en ook na de schooluren zorgen ze er voor dat er op regelmatige tijdstippen workshops en sportinitiatieven worden gegeven. Een nieuw, decreet, meer bepaald het BOA decreet, dat staat voor Buitenschoolse Opvang en Activiteiten, zullen we integreren in het beleid en verankeren in onze werking. De verenigingen en de vele vrijwilligers zijn de lijm van onze maatschappij. Zij spelen een cruciale rol in het samenbrengen van mensen, het bevorderen van sociale cohesie en het versterken van gemeenschapsgevoelens. lk wil hen verder aanmoedigen en bedanken voor hun inzet op onze gemeente. Een niet te onderschatten groep, warme mensen!

 

Als gemeentebestuur proberen we ook de verbondenheid tussen inwoners te stimuleren en te versterken. Daarom blijven we buurtfeesten verder iogistiek ondersteunen en ook "samen tafelen" blijft een mooi initiatief dat past in het belang van sociale verbintenis. De 2 bloeiende basisscholen op onze gemeente, brengen jonge gezinnen samen, moeten we bewust van zijn.

 

Sport... een gezonde geest in een gezond lichaam. Steeds meer wetenschappelijk bewezen. Mensen aanzetten tot sporten is belangrijk. Helaas botsen we de laatste jaren steeds meer op onze limieten om nieuwe sportmogelijkheden aan te bieden. Dit omdat we beperkt zitten in infrastructuur... Ook daar moeten er pistes uitgestippeld worden om de drempel tot sporten te verlagen. lk raad jullie aan om de voorjaarsbrochure die in jullie bus is gevallen aandachtig door te nemen. Daarin vinden jullie het gevarieerd gemeentelijke vrijetijdsaanbod. Het is samengesteld om iedereen, jong tot oud, te inspireren en te verrijken.

 

Heel wat taken die lokale besturen worden opgelegd kosten geld. Ook zaken die wij als lokaal bestuur willen organiseren, vragen vaak financiële middelen. Daarom is het van belang dat we de kerntaak van een lokaal bestuur in gedachte houden en besturen op maat van de gemeente. We willen een financieel gezonde gemeente blijven en zullen hier ook op blijven toezien. We geloven sterk in samenwerking met andere gemeenten. Niet iedereen moet afzonderlijk het warm water uitvinden. lk hoop dan ook dat onze bestaande samenwerkingen met buurgemeenten voortgezet en uitgebreid kunnen worden. Door samen te werken en krachten te bundelen kunnen de vele uitdagingen omgezet worden in kansen. Een hele boterham dus waarvan de helft nog niet eens vernoemd is.

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 20 e73eb

 

Maar al deze uitdagingen en verdere uitwerkingen kunnen alleen gerealiseerd worden door de inzet en het werk van een gedreven groep medewerkers. En dat hebben we!  Dit zowel in de administratie als in de technische dienst. Mede dankzij hun vele harde werk kunnen we zaken op onze gemeente realiseren. Met een gezonde tandem tussen bestuur en personeel kunnen we heel wat verwezenlijken. lk wil hen dan ook bedanken voor de fijne samenwerking die ik mag ervaren. En zo kan ik nog even doorgaan...

 

Twee burgemeesters op het podium zorgen voor een lang luistermoment. Maar ik hou jullie niet veel langer meer weg van de vele lekkernijen die onze plaatselijke verenigingen voorzien. Graag nog een oprecht dankjewel aan het feestcomité om er hier een waar feest van te maken en dank aan Philippe Demerrisse om aan deze overdracht een ludieke twist te geven. Ik wens jullie een fijne middag en een mooi, boeiend en inspirerend 2025 toe! lk kijk er naar uit om met u allen samen te werken aan een sterk en duurzaam Zuienkerke.

 

 

2025 Nieuwjaarsreceptie 23 981ae