Op de nacht van de hoop wordt de aftrap gegeven van het project 'Dorp in de kijker'. Met de Nacht van de Hoop willen we op zaterdag 31 maart in Nieuwmunster Pasen vieren. Sfeervol, symbolisch, origineel, kunstzinnig, meditatief: allemaal woorden die onze nacht omschrijven. Deze unieke Paaswake start om 19.00 uur in de Sint-Bartholomeüskerk.

Tim Lagae, Michaël Vandeweijer en Jasper Vanhoutte zetten dit jaar ons muzikaal op weg. Na de viering heffen we ons glas op een Zalig Paasfeest, een nieuwe lente én de aftrap van het project ‘Dorp in de kijker’.

Iedereen is dan ook op dit gebeuren méér dan van harte welkom! Voor de kinderen en jongeren liggen er een schare eieren te wachten op échte speurneuzen! Draag je Groot-Zuienkerke met haar unieke dorpen een warm hart toe, dan ben je present op deze unieke viering!

 

 


Er roert wat in Nieuwmunster!

Nieuwmunster werd samen met Zoersel, Kinrooi, Oosterzele en Vlezenbeek uitverkoren tot ‘Dorp in de kijker’. Met dit project wil Landelijke Gilden het dorp promoten en de samenwerking tussen verenigingen bevorderen. Dorpsbewoners kunnen tevens hun dorp mee-maken!

Historicus Robert Boterberge ontsloot de geschiedenis van ons dorp. Op vrijdag 4 mei 2018 om 20 uur verhaalt hij hierover in onze kerk. Op de Bartholomeüsfeesten verschijnt tevens zijn boek met méér dan 400 bladzijden!

En verder:

Zondag 25 maart 2018: Zullen we ruilen? 14 tot 17 uur Leefschool&KVLV
Zondag 8 april 2018: Traktorwijding  - St.-Bavo
Zaterdag 14 april 2018: Nieuwmunster in de bloemen - dorpsplein
Zondag 9 mei 2018: Vruchten der aarde
Zondag 3 juni  2018: Concert Via Vocis - St.-Bartholomeüs
Maandag 12 juni 2018: Gemeend landelijk - de Bommel
Zondag 1 juli 2018: Helleweg Nieuwmunster-Houtave
Vrijdag 24 augustus 2018: Bartholomeüsfeesten - Film
Zaterdag 25 augustus 2018: Bartholomeüsfeesten - Boerenmarkt
Zondag 26 augustus 2018: Bartholomeüsfeesten - Feest
Zondag 14 oktober 2018: Dank na oogst  - St.-Bavo
Zaterdag 10 november 2018: Lichtmunster - doorheen het dorp